İşlerinizi Büyütmek İçin En İyi Sosyal Medya Pazarlama İpuçları

Bir marka olarak, bu noktada çok sayıda potansiyel müşterinizin çevrimiçi eğlence aracılığıyla olduğunu biliyorsunuz, değil mi? Web tabanlı eğlence tanıtımının birincil kaygıları üzerindeki etkisini bilen çok sayıda kuruluş, kapsamlarını oluşturmak için örneğin geliştirme yönetimleri gibi çevrimiçi eğlence tekniklerini kullanıyor. Dahası, şu anda daha fazla girişimci, sanal eğlence teşvikinde hakim olmak için SEO ve video reklamcılığı gibi önemli gelişmiş yeteneklerde ustalaşıyor.

Neyse ki, bu tür yetenekler kazanmaktan kâr elde edecek olanlar özellikle iş dünyası vizyonerleri değil. Reklamcılar ve web üzerinden geçinmeye ihtiyaç duyan diğerleri, sekizden az çevrimiçi eğlence teşvik etme becerisini öğrenerek, mevcut bilgisayar ortamında etkili bir şekilde önemli kalabilirler.


1. Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Arama motoru optimizasyonu, dostça bir ortamda belki de en çok izlenen yeteneklerin sergilenmesidir. Web sitesi optimizasyonu, Google ve YouTube gibi web dizinleri için web sayfanızı ve içeriğinizi nasıl geliştireceğinizi bulmanızı bekler.

Bir incelemeye göre, mevcut alıcıların %81’i, mağazada ihtiyaç duyduklarını satın almadan önce ürünleri çevrimiçi olarak arıyor. Bu, markaların web arama araçlarında üst sıralarda yer almasının ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. SEO, sosyal paylaşımlarınızın internet arama sayfalarında üst sıralarda yer almasını garantilemenin yanı sıra, doğru kalabalığa odaklanmanıza ve müşteri tabanınızı genişletmenize de yardımcı olur.

  • Uzmanlaşmanız gerekebilecek SEO becerilerinin bir kısmı şunları içerir:
  • Paylaşılabilir madde yapmak
  • Objektif ifadeleri kullanmak
  • Kaliteli geri bağlantılar oluşturma
  • Kullanışlı ve uygulanabilir madde yapmak


2. Metin Yazarlığı

İçerik, çevrimiçi eğlence gönderilerinizin en kritik parçasıdır, bu nedenle iyi bir pazarlama uzmanı olmanız gerekir. Kaliteli madde yapmak, versace güneş gözlükleri üzerine bir blog yazmak gibi, kelimeler oluşturmaktan başka bir şey gerektirir . İyi bir pazarlama uzmanı, kalabalığın gelirini ateşleyen, onlarla bağlantıda kalmalarını sağlayan ve ideal hamleyi yapmaya yönlendiren içerik oluşturur. Reklamcı olmak ayrıca önemli içeriği organize etmeyi, kompozisyonunuzda ikna edici olmayı ve maddenizi değişen alıcı ihtiyaçlarına göre ayarlamayı içerir.

Bir reklamcı olarak, aynı şekilde, farklı web tabanlı eğlence aşamalarıyla hangi içeriğin ilgilendiğini anlamalısınız.


3. Bilgi Analizi

İnanılmaz bir bilgisayarlı reklamcı olmak için bilgilerinizi bilmelisiniz. Başarılı bir tanıtım sistemini teşvik etmek için Google araştırmasını ve web tabanlı eğlence sayfaları ölçümlerini nasıl kullanacağınızı bulmanız gerekecek. Ek olarak, bilgi inceleme yetenekleri olmadan, ana ilgi grubunuzu bulmayı ve web tabanlı eğlence haçlı seferi yürütmenizi değerlendirmeyi zor bulacaksınız.


4. Teknik Beceriler

İnovasyon, web tabanlı eğlence aracılığıyla sergilemeyi kolaylaştıran yaratıcı cihazların yükselişini hızlandırdı. Olağanüstü bir reklamveren olarak öne çıkmak için, bu cihazları nasıl kullanacağınızı gerçekten bilmek istiyorsunuz.


5. Video Pazarlama

Video, sanal eğlenceyi alt üst etti. Geçmiş bilgilere göre, 10 sanal eğlence müşterisinden 8’i markanın videosunu web’de izledikten sonra bir ürün satın alıyor. Ek olarak, video tabanlı sosyal aşamalar gelişmeye devam ediyor ve videonun kötü şöhretinin yakın gelecekte hiçbir noktada durmadığını gösteriyor.

Bir sanal eğlence reklamcısı olarak, kaliteli kayıtların nasıl yapıldığını öğrenmelisiniz. Video oluşturmanın bir kısmı da, diğerleri arasında Camtasia, Final Cut Pro, Adobe Premiere Rush, Pinnacle Studio ve Adobe Premiere Pro Promo gibi video değiştirme araçlarını nasıl kullanacağınızı bulmanızı gerektirecektir. Kayıtlar, sosyal gönderilere olan bağlılığınızı artırır, değiştirir ve SEO sıralamalarınızı daha da geliştirir.


6. Müşteri Destek Becerileri

Web tabanlı eğlence reklamcıları sık sık müşterilerle etkileşime girmeli ve çeşitli sosyal aşamalarda onların ilgi alanlarına hitap etmelidir.
Müşterilerinize şefkat ve anlayışla hitap edeceğinize güvendiğiniz için, müşteri destek yeteneklerinizin geldiği yer burasıdır. Kalabalığınızı oluşturmak için konuşma ve dinleme yetenekleriniz de birinci sınıf olmalıdır.

Büyük ilişkisel yetenekler ayrıca, derneğinizdeki ortaklarla gerçekten konuşmak istediğinizde ve düşüncelerinizi kalabalığa iletirken yararlı olduğunu kanıtlıyor.


7. Yenilikçilik

Verimli sanal eğlence reklamcıları, kalabalıklarını sürekli olarak bağlı tutmaları gerektiğinin farkındalar. İmajınız için kararlı bir takipçi kitlesi oluşturmak için, çevrimiçi eğlence seferlerinde sürekli olarak yaratıcı ve çizim yapmalısınız. Akıllı gönderiler, meydan okumalar gibi yaratıcı web tabanlı eğlence düşünceleri; viral gönderiler, yaratıcı hash etiketleri ve müşteri tarafından üretilen içerik, çevrimiçi eğlence yoluyla çalışan stratejilerin örnekleridir.


8. Proje Yönetimi

Web tabanlı bir eğlence reklamcısı olarak, aynı şekilde zaman çizelgelerinizi izlemek, raporlar hazırlamak, sanal eğlence finansal planlarını denetlemek ve gruptan farklı kişilerle tanışmak konusunda da size güvenilecek. Tahta yeteneklerinin harika bir şekilde üstlenilmesi, bu çok sayıdaki görevde sabit kalmanıza yardımcı olacaktır. Aynı şekilde, olağanüstü teşebbüs şefleri başkalarıyla iyi bir ekip kurar ve bir görevi mümkün olduğunca en baştan yürütme becerisine sahiptir.